Jens Ulrich Petersen (f. 1947). 'Kan du se ham' fra serien 'Snoremænd'

Varenummer: 5304234
Vurdering: DKK 5.000

Jens Ulrich Petersen (f. 1947). 'Kan du se ham' fra serien 'Snoremænd', olie på lærred, sign. på bagsiden. 80 x 140 cm. Uden ramme. Fremstår med trykmærke på øverste kant af blændramme, rester af malerklat i yderste venstre hjørne.

Læs kunstnerprofil her
Auktionen afsluttes:  31-01-2024 20:03:00