Kategori  Vurdering

Jørgen Dahl. Marine

Varenummer: 5040265
Hammerslagspris: DKK 3.000
Vurdering: DKK 1.500
Jørgen Dahl (1825-1890). Marine, olie på lærred. Sign. J. Dahl samt dateret 1886. 62 x 92 cm (85 x 116 cm.). Fremstår med nogle afskalninger samt gulnet.

Auktionen afsluttes:  02-07-2018 19:46:00
Showroom:  DK, Roskilde, Store Hedevej