Jørgen Hansen. Kystparti med hus.

Varenummer: 5567182
Hammerslagspris: DKK 350
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jørgen Hansen (1862-1937), også kaldet 'Den lille maler'. Kystparti med hus. Olie på lærred. Signeret i monogram. 53 x 70 cm, (75x90)
Proveniens: Vestjysk kunstsamler. Stor samling egnskunst, overvejende af lokale kunstnere

Auktionen afsluttes:  02-02-2020 20:00:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej

126705 26-01-2020 13:17:39 DKK 350
1942459 22-01-2020 16:58:22 DKK 300