Jørgen Hansen. Landskabsparti.

Varenummer: 5565789
Hammerslagspris: DKK 850
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jørgen Hansen (1862-1937), (Den lille Maler). Landskabsparti. Olie på lærred. Signeret i monogram, 38 x 62 cm, (64x88).
Proveniens: Vestjysk kunstsamler. Stor samling egnskunst, overvejende af lokale kunstnere.

Auktionen afsluttes:  29-01-2020 16:35:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej