Jørgen Nash. 'Fra Estonias forlis' Drakabygget 1997. (cd)

Varenummer: 6305395

Næste bud: DKK 5.800
Vurdering: DKK 17.000

Jørgen Nash (1920-2004). 'Fra Estonias forlis' Drakabygget 97. Olie og fotoprint på lærred. Sign. Jørgen Nash 1997 samt sign., dateret og betitlet på bagsiden Jørgen Nash 'Fra Estonias forlis' Drakabygget 1997. 124 x 92 cm. (130 x 98).

DKK 5.800
Auktionen afsluttes:  05-02-2023 20:43:10