Jørgen Ploug, motiv med efterårsskov

Varenummer: 6274042
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Jørgen Ploug (1876-1938): Motiv med efterårsskov. Olie på lærred. Signeret Jørgen Ploug, samt dateret 1920. 48 x 52 (60 x 64 cm.) Aldersrelateret stand; herunder enkelte små krakeleringer.
Auktionen afsluttes:  07-10-2022 15:41:05
Showroom:   DK, Odense, Kratholmvej

673905 05-10-2022 21:50:57 DKK 300