Jørgen Roed. Olie på lærred, Fredensborg

Varenummer: 5166263
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Jørgen Roed 1808-1888. Olie på lærred. Landskab med bondehuse, i baggrunden Fredensborg Slot. Verso betegnet og dateret, Jørgen Roed Aug. 1882. 19 x 32 cm.
(23 x 36 cm)
Renset og konserveret 1999, ved konservator Marcelle Lunau.

Auktionen afsluttes:  25-11-2018 20:50:00
Showroom:  DK, Hørsholm, Hammervej 1

1315656 25-11-2018 20:47:50 DKK 2000