Johan Carl Frederik Viertel tilskrevet, kvindeportræt, olie på lærred 1800 tallet

Varenummer: 6305313
Hammerslagspris: DKK 1.100
Vurdering: DKK 2.000

Johan Carl Frederik Viertel tilskrevet, kvindeportræt 'Maren Carlsen' (1770-1834)1800 tallet, olie på lærred, usigneret. H.52 x 45 cm (68 x 59 cm) Aldersrelateret stand med flere reparationer og farvebortfald.
Auktionen afsluttes:  26-11-2022 14:14:00
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej

2121911 26-11-2022 09:35:29 DKK 1100
1124752 25-11-2022 19:08:55 DKK 1000