Johannes Andersen for Uldum møbelfabrik. Spisebord, teaktræ

Varenummer: 6235586
Hammerslagspris: DKK 2.400
Vurdering: DKK 3.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Johannes Andersen. Spisebord af massiv og fineret teaktræ, rektangulær plade med hollandsk udtræk, tilspidsede ben. Fremstillet hos Uldum Møbelfabrik. 1960'erne. H. 73 L.160/260 B. 90 cm. Fremstår med brugsspor, et ben med en løs bolt, en løs udtræksplade(mangler lim)

Auktionen afsluttes:  07-08-2022 18:54:20
Showroom:   Aarhus, DK

678638 06-08-2022 08:02:29 DKK 2400