Johannes Hofmeister. Byparti med huse, hestevogn og figur (cd)

Varenummer: 6285657
Hammerslagspris: DKK 2.400
Vurdering: DKK 5.000

Johannes Hofmeister (1914-1990). Byparti med huse, hestevogn og figur. Olie på lærred. Sign. JH. 65 x 84 cm (75 x 95 cm). Fremstår med krakelering.
Auktionen afsluttes:  04-12-2022 20:06:00
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej

2401 03-12-2022 20:28:13 DKK 2400