Gå til mobilt website
Log ud
Bliv bruger
Min side
Hjælp
Auktioner
Fast pris
Kategorier
Få en vurdering
Tilbage
Auktioner
Maleri og skulpturer
Moderne billedkunst
Følg denne vare
Følg ikke denne vare mere
Du er ikke logget ind
Du følger nu denne vare
Varer jeg følger
Johannes Opel cd (2)
:
3028710
Hammerslagspris
:
350
Vurdering
:
1.000
Johannes Obel født 1932. To værker, abstrakt komposition, olie på lærred, sign. Johs. Obel, 67 x 40 og 62 x 48 cm.
Denne auktion er en del af en privat samling med værker af kunstneren Johannes Obel. Johannes Obel arbejder med et enkelt abstrakt, nærmest naivistisk formsprog, der med tiden er blevet mere og mere enkelt og umiddelbart. Han har udstillet mange steder både herhjemme og i udlandet og er repræsenteret i FN-bygningen i New York.
07-07-2013 12:00:00
Fået hammerslag? - Se transportmuligheder når du
betaler for din vare
5
15
50
Alle
Kundenr.
Dato
Tid (CET)
Bud
1158587
07-07-2013
11:53:03
350
1145958
07-07-2013
07:51:13
325
883533
01-07-2013
09:02:03
300
Til toppen