Kategori  Vurdering

Jules Breton, maleri, ’Segelboot’, olie på lærred

Varenummer: 4948735
Hammerslagspris: EUR 180
(DKK 1.341)
Vurdering: EUR 300
(DKK 2.235)
Jules Breton (1827-1906), maleri, olie på lærred, ’Segelboot’, forestiller en sejlbåd, der krænger på grund af stormen, mørke grønne, blå, hvide og grå nuancer, signeret nederst til højre i billedet, indrammet, billedstørrelse 60 x 120 cm, mål i alt 106 x 166 cm.

Auktionen afsluttes:  31-05-2018 21:00:00
Showroom:  DE, Köln, Kunst- und Auktionshaus Herr