K.E. Lundgren 1884-1934. M.N. Bjørgunn, K.E. Cavendish, (3)

Varenummer: 2060650
Hammerslagspris: DKK 550
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ubekendte kunstnere. 2 landskaber, olie på lærred, sign. K.E. Lundgrenn, 35x39 cm (46x58 cm), M.N. Bjørgunn 34x45 cm (46x58 cm) samt flodparti med person i kano, akvaral, sign. K. E. Cavendish. Lysmål 22x50 cm (41x69 cm). (3)

Auktionen afsluttes:  28-12-2010 12:07:00
Showroom:  Odense