Kai Kristiansen for Aksel Kjersgaard. Entrébord af palisander, model '393'

Varenummer: 6330690
Hammerslagspris: DKK 3.400
Vurdering: DKK 4.000

Kai Kristiansen (f. 1929). Entrébord af finéret og massivt palisander, front af to åbne rum. H. 43, L. 118, D. 36 cm. Fremstillet og stemplet hos Aksel Kjersgaard, Odder - model '393'. Fremstår med alm. alders- og brugsspor.
Auktionen afsluttes:  26-01-2023 18:48:00
Showroom:   DK, Roskilde, Store Hedevej