Kai Kristiansen. Sideborde / sofabord, egetræ, model Cube 33. Udstillingsmodel.

Varenummer: 6299812
Hammerslagspris: DKK 2.000
Vurdering: DKK 3.200

Kai Kristiansen. Sideborde / sofabord med kvadratisk plade af fineret egetræ, medeformet stel af massivt egetræ. Bordene kan samles til kvadratisk kube. H. 42 L. 42 D. 40 cm. Model Cube no. 33. Udstillingsmodel. Fremstår med minimale håndteringsspor, samt små ridser på underside af meder.
Auktionen afsluttes:  01-12-2022 21:25:27
Showroom:   DK, Aarhus, P.O. Pedersensvej

502633 27-11-2022 06:46:48 DKK 2000