Kande, fad og lommelærke i sølvplet (3)

Varenummer: 6222090

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Rugersbros. Stor kande i sølvplet (med initialer på front) h. 32 cm. Rundt fad i sølvplet Ø42.5 cm. Engelsk lommelærke med sølvplet montering h. 17 cm. Delene fremstår med slitage og brugsspor (3)

Auktionen afsluttes:  13-08-2022 10:55:54
Showroom:   Næstved, DK