Varenummer: 6371387
Vurdering: DKK 11.000

Karen Strand, København. Moderne 'spiral'-halskæde af 14 kt. guld, stemplet "STRAND 585". L. ca. 40 cm. Ø. ca. 5 mm. Vægt: ca. 24,1 gr. Fremstår med lettere brugsspor, lås lidt vanskelig at åbne.
Auktionen afsluttes:  25-06-2023 19:51:03