Kasser med diverse samlinger. Grønland, Deutsches Reich, Berlin,

Varenummer: 6199892
Vurdering: DKK 3.600
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Grønland i to Leuchtturm album til 2014 - mangler en del sammentryk i den nye ende.
Amerikanerudgave og Danmark befriet er ubrugt, resten øjensynligt postfrisk.
Diverse marginal numre i fireblok, bl.a 964, 975 og 1445
Færøerne marginalblokke FR 303 -FO 699
Tyske rige i Leuchtturm-album meget tyndt besat, samt lagerbog uden dyre mærker Berlin i Leuchtturm godt besat, dog uden de dyreste Bind i lagerbøger
DVI i indstiksbog, for det meste dubleret i hovednumre.
DK postfrisk, kun lidt bogtryk til AFA nr 1034
8 kasser med FDC mest fra Tyskland.

Auktionen afsluttes:  02-07-2022 14:03:08
Showroom:   Kolding, DK