Katharina Welper. Figurkomposition med kvinde (cd)

Varenummer: 6156449
Vurdering: DKK 14.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Katharina Welper (f. 1978). Figurkomposition. Akryl på plade. Sign. og dat. Katharina Welper, 2021. 120 x 80 cm. Fremstår med monteret ophæng.
Katharina Welper er en eksperimenterende brasiliansk moderne kunstner, som er særligt kendt for sine mosaikker herunder de kunstneriske borde.
Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over moderne og ældre kunst
Se og byd på alle værkerne her.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 20:48:05
Showroom:   Aarhus, DK