På grund af copyright afgift på varen
kan billederne ikke vises.
Katharina Welper. Figurkomposition med pige (cd)
Vurdering:
14.000
Katharina Welper (f. 1978). Figurkomposition med pige. Akryl på plade. Sign. og dat. Katharina Welper, 2021. 80 x 120 cm. Fremstår med monteret ophæng. Katharina Welper er en eksperimenterende brasiliansk moderne kunstner, som er særligt kendt for sine mosaikker herunder de kunstneriske borde. Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over moderne og ældre kunst Se og byd på alle værkerne her.
05-07-2022 20:49:05