Katharina Welper. Figurkomposition med pige (cd)

Varenummer: 6156450
Vurdering: DKK 14.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Katharina Welper (f. 1978). Figurkomposition med pige. Akryl på plade. Sign. og dat. Katharina Welper, 2021. 80 x 120 cm. Fremstår med monteret ophæng.
Katharina Welper er en eksperimenterende brasiliansk moderne kunstner, som er særligt kendt for sine mosaikker herunder de kunstneriske borde.
Denne vare er en del af en udsøgt temaauktion over moderne og ældre kunst
Se og byd på alle værkerne her.

Auktionen afsluttes:  25-06-2022 13:36:08
Showroom:   Aarhus, DK