Kinesisk sølvsmed. Lågkrukke og to små bægre af sølv, omkr. 1900 (3)

Varenummer: 6249507
Hammerslagspris: DKK 800
Vurdering: DKK 1.200

Kinesisk sølvsmed. Lågkrukke og to små bægre af sølv, rigt dekoreret i relief med blomster og ornamenter, stemplet med kinesiske skrifttegn, Kina omkr. 1900. H. 6 og 4,3 cm. Samlet vægt ca. 130 g. Fremstår med brugsspor. (3)
Auktionen afsluttes:  10-09-2022 20:04:26

992176 09-09-2022 00:59:10 DKK 800