Kinesisk sølvsmed. Lågkrukke og to små bægre af sølv, omkr. 1900 (3)

Varenummer: 6249507
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Kinesisk sølvsmed. Lågkrukke og to små bægre af sølv, rigt dekoreret i relief med blomster og ornamenter, stemplet med kinesiske skrifttegn, Kina omkr. 1900. H. 6 og 4,3 cm. Samlet vægt ca. 130 g. Fremstår med brugsspor. (3)

Auktionen afsluttes:  13-08-2022 20:03:28
Showroom:   Vejle, DK