Kinesiske genstande, Imarifad, vase, bojan og træfigur (4)

Varenummer: 6260988

Næste bud: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000

Kinesiske genstande bestående af Imari fad Ø 30 cm, lille løgformet vase h.15 cm, bojan med låg (limet) h.11,5 cm samt en kvindefigur af udskåret teak h.23 cm. 1900 tallets anden halvdel med brugsspor. Imari fad med flere afslag.

Auktionen afsluttes:  07-12-2022 16:20:20
Showroom:   DK, Næstved, Gl. Holstedvej