Vurdering:
< 1.000
Kinesiske genstande bestående af Imari fad Ø 30 cm, lille løgformet vase h.15 cm, bojan med låg (limet) h.11,5 cm samt en kvindefigur af udskåret teak h.23 cm. 1900 tallets anden halvdel med brugsspor. Imari fad med flere afslag.
04-03-2023 18:40:07