Klassisk brillant-solitairering af 18 kt. guld på 0.33 ct

Varenummer: 6212710

Næste bud: DKK 5.000
Vurdering: DKK 6.400
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Klassisk brillant-solitairering af 18 kt. guld prydet med brillantsleben diamant i detalje af delvis rhodineret guld på ca. 0.33 ct. Caraten er stemplet i ringskinnen. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: P2. Stemplet 750 med engelske import gold Hallmarks.
Vægt ca. 2,6 g. Ringstr. 55/17,5. Brugsspor på guld.

Auktionen afsluttes:  09-07-2022 19:37:59
Showroom:   Vejle, DK