Vurdering:
18.000
Klassisk smalt brillant-tennisarmlænke af 18 kt. hvidguld, prydet med 88 brillantslebne diamanter, i alt 1.92 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-J), klarhed: SI-P. Afsluttet med integreret skydelås med to sikkerhedshasper. L. 18 cm, B. 0,2 cm. Vægt 6,4 g. Efterstemplet hos guldsmed. Fremstår med lette brugsspor.
17-06-2023 20:08:10