Klassisk italiensk brillant-solitairevedhæng af 18 kt. hvidguld - ca. 0.71 ct. IGI rapport

Varenummer: 6287509
Vurdering: DKK 24.000

Klassisk italiensk brillant-solitairehalssmykke af 18 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.71 ct., måler ca. 5,60 x 5,65 x 3,57 mm. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: VS1., monteret i integreret kæde af 18 kt. hvidguld afsluttet med carabinlås, stemplet 750 med italienske gold Hallmarks. Vægt ca. 2,4 g. H. inkl. øsken 0,94 cm. Kæde L. 40 cm. IGI rapport nr. 474132135 og laserinskription på rundisten, dateret Maj 2021. Minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 20:43:21