Klassisk smal brillant-alliancering af 18 kt. gulguld

Varenummer: 6273726
Vurdering: DKK 3.800

Klassisk smal brillant-alliancering af 18 kt. gulguld prydet med 33 brillantslebne diamanter hele vejen rundt, i alt ca. 0.33 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 med Italienske gold Hallmarks.
Vægt ca. 1,2 g. B. 0,16 cm. Ringstr. 53/17. Minimale brugsspor.
Auktionen afsluttes:  02-12-2022 20:06:24