Knud Jespersen 1879-1954 cd og ubekendt maler 1900-tallet. (2)

Varenummer: 1032934
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK 1.000

KNUD JESPERSEN, olie på lærred, sign. K. Jespersen 05, sommerlandskab, lysmål 32 x 59 cm(46 x 74 cm). Krakeleret. UBEKENDT KUNSTNER, olie på lærred, kystparti, lysmål 50 x 61 cm(61 x 70 cm). (2)
Auktionen afsluttes:  03-07-2007 14:15:00

1273 03-07-2007 03:08:41 DKK 300