Kategori  Vurdering

Knud Laursen cd. Landskab, 'Barsk, Vestjydsk Forår'

Varenummer: 5061231
Hammerslagspris: DKK 1.400
Vurdering: DKK 1.500
Knud Laursen 1924-2010. Olie på lærred, landskabsmotiv med bygninger og marker, "Barsk, Vestjydsk Forår", signeret Knud Laursen, verso betitlet. 1924-2010. Sign. 64 x 74 cm. (85 x 94 cm.)

Auktionen afsluttes:  17-09-2018 15:38:10
Showroom:  DK, Hørsholm, Hammervej 1