Kofoeds Møbelfabrik, tilskrevet. Spisebord med tillægsplader, eg

Varenummer: 6176563

Næste bud: DKK 4.400
Vurdering: DKK 8.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Kofoeds Møbelfabrik, tilskrevet. Spisebord med stel af massivt egetræ samt bordplade af fineret egetræ, plade understøttet af fire messingbøjler/ stivere, to medfølgende tillægsplader a' 49 cm skjult under bordplade, udtræksstøtter med afslutninger af messing. H. 73 L. 170-268 B. 89 cm. Fremstår med brugsspor, let nuanceforskel på bordplade.

Auktionen afsluttes:  05-07-2022 19:53:05
Showroom:   Aarhus, DK