Kolds savværk, Kerteminde, vintage havemøblement, bænk, bord og stole (5)

Varenummer: 6220101
Hammerslagspris: DKK 1.500
Vurdering: DKK 5.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Denne vare er sat til omsalg under nyt varenummer 6230661
Kolds Savværk, Kerteminde. Vintage havemøblement bestående af: 3 stole, ene med armlæn, bænk samt bord. Ask, kanvas, m.m., Foldebare. Formgivet af grundlæggeren af Kolds Savværk, Martin Kold med plaketter herfra. Stole: H. 83/80 cm. Sædehøjde 42/36 cm. Bænk: H. 82 cm. L. 102 cm. Sædehøjde 40 cm. Bord: H. 76 cm. L. 89 cm. B. 60 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker m.m. samt ene stol med defekt sæde. (5)

Auktionen afsluttes:  25-06-2022 14:21:00
Showroom:   Odense, DK

561393 22-06-2022 14:07:46 DKK 1500