Kong Christian den Femtis Danske Lov

Varenummer: 3236677
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 1.200
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Kong Christian den Femtis Danske Lov. København 1683. Samtidigt læderbind. Alders- og brugsrelateret slitage.

Proveniens: forhenværende statsminister Hilmar Baunsgaard

Auktionen afsluttes:  18-12-2013 15:34:00