Varenummer: 6214081
Vurdering: DKK 8.400

Korloff Paris. Moderne perlemor- og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med 40 små brillantslebne hvide diamanter på i alt ca. 0.24 ct., monteret på rund plade af lys perlemor. Stemplet Korloff med italienske import Hallmarks, yderside med lille fransk stempel.
Front Ø 1,9 cm. Vægt ca. 10,9 g. Ringstr. 53/17. Lette brugsspor på hvidguld.
Auktionen afsluttes:  12-08-2022 21:01:35