Korup Stolefabrik. Fire spisestole, teak

Varenummer: 6133012
Vurdering: DKK 2.000

Korup Stolefabrik. Fire spisestole af massivt teaktræ samt sæde betrukket med brunt uld. 1970/80'erne. Fremstillet hos Korup Stolefabrik, brændemrk. herfra. Sh. 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor, stedvist ridser på stel.
Auktionen afsluttes:  30-06-2022 12:47:06