Korup Stolefabrik. Fire spisestole, teak
Vurdering:
Korup Stolefabrik. Fire spisestole af massivt teaktræ samt sæde betrukket med brunt uld. 1970/80'erne. Fremstillet hos Korup Stolefabrik, brændemrk. herfra. Sh. 45 cm. Fremstår med alm. brugsspor, stedvist ridser på stel.
30-06-2022 12:47:06