Kulturperle og brillantring af 18 kt. hvidguld

Varenummer: 6289489

Kulturperle og brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med rund let gylden perlemorsfarvet saltvandskulturperle flankeret af 46 små hvide brillantslebne diamanter, i alt 0.34 ct. Samlet carat er stemplet i ringskinnen.
Vægt ca. 6,6 g. Perle Ø 11 mm. Ringstr. 54/17,25. Aldersrelaterede brugsspor på hvidguld.

Køb nu pris
DKK 7.800