Kurt Trampedach 'Kyssende par' cd

Varenummer: 5915435
Hammerslagspris: DKK 48.000
Vurdering: DKK 70.000

Kurt Trampedach. (1943-2013) 'Kyssende par', Olie på plade. Sign. Trampedach 86. 29 x 38 cm. ( 37 x 46 cm.) Ramme bestemt af kunstneren.

Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstnerens atelier i SoHo, New York i 1986 af den nuværende ejer.
Auktionen afsluttes:  11-03-2021 10:04:00