Kurt Trampedach. Portræt af Anette. Olie på lærred (cd)

Varenummer: 5155459
Vurdering: DKK 250.000

Kurt Trampedach (1943-2013) Olie på lærred, Figurkomposition, "Portræt af Anette", dateret 1983 - 2003. Original ramme. Fremstår i original stand fra kunstnerens hånd. 165 x 110 cm (169 x 113,5 cm). (cd)
Auktionen afsluttes:  07-12-2018 17:57:00