Varenummer: 6266683

L. Chouquet. Stor, original, fransk reklameplakat for bogen 'La création de l'homme et les premiers âges de l'humanité' skrevet af Henri du Cleuziou, sign i trykket Chouquet, litografisk trykt hos Imp. Dupuys & Fils, Paris ca. 1887. 183 x 125 cm. Uden ramme. Plakaten er monteret på lærred, hvilket er normal procedure i udlandet for at beskytte og forberede plakater på indramning. Fremstår restaureret, med retoucheringer.
Varen afsluttes:  29-03-2023 06:14:00