Landsholdssæt, signeret af World Tour-ryttere under DM - til fordel for Kræftens Bekæmpelse

Varenummer: 6223828
Hammerslagspris: DKK 2.200
Vurdering: DKK 2.000

Landsholdssæt (shorts og kortærmet jersey) signeret af World Tour-ryttere under DM. Trøjen på billedet er langærmet, den donerede trøje er en kortærmet jersey.

OBS! Vinderen af auktionen bliver kontaktet efter endt hammerslag med henblik på, at bestemme størrelsen af sættet. Sættets størrelse bliver tilpasset vindere af auktionen.

Få fingrene i dette landsholdsæt, som er underskrevet af flere af World Tour-rytterne under det kommende DM. Sættet består af BiB shorts og en kortærmet jersey fra en helt ny kollektion.

Trøjen vil blive signeret af World Tour-ryttere efter linjeløbet, som køres den 26. juni.

OBS! Produktet kan først afsendes/afhentes efter linjeløbet, dvs. at du kan forvente at modtage/afhente landsholdssættet i løbet af juli. Vinderen af auktionen får nærmere besked herom efter endt auktion.

Landsholdssættet er doneret af Dansk Cykel Union, og de danske World Tour-ryttere bakker op om initiativet

Denne auktion er del af en større velgørenhedsauktion til fordel for Kræftens Bekæmpelse, i forbindelse med Tour de France i Danmark. Se alle auktionerne her. Alle indtægter går direkte og ubeskåret til Kræftens Bekæmpelse. Lauritz.com donerer således alle involverede salærer og gebyrer fra denne auktion til det gode formål.
Auktionen afsluttes:  23-06-2022 17:00:00