Landskabsmaleri, uden titel, 1892. Køer på engen, olie på lærred
Vurdering:
EUR
450
3.352
Andreas Huis (? - ikke læseligt), landskabsmaleri, uden titel, 1892. Køer på engen, olie på lærred, indrammet med kileramme. (67 x 98,5 cm) 87,5 x 117 cm. Velholdt maleri med gulnet fernis, rammen fremstår med minimale brugsspor.
23-04-2017 18:31:00