Laurits Tuxen, portræt af ' Fru Carl Locher', olie på lærred.

Varenummer: 5871986
Hammerslagspris: DKK 4.000
Vurdering: DKK 4.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Laurits Tuxen (1853-1927). Portræt af 'Fru Carl Locher', olie på lærred opklæbet på plade, signeret L.T. H. 26,5 x 22 cm (39 x 35 cm)

Auktionen afsluttes:  13-12-2020 18:04:22
Showroom:  Aalborg