Laurits Tuxen. Sejlskib i oprørt sø

Varenummer: 6138605
Hammerslagspris: DKK 13.500
Vurdering: DKK 12.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Laurits Regner Tuxen (1853-1927). Sejlskib i oprørt sø. Olie på pap. Sign. LT. 19 x 24 cm (28,5 x 33,5 cm).

Auktionen afsluttes:  04-01-2022 19:38:00
Showroom:   Roskilde, DK