Varenummer: 5365709
Vurdering: DKK 1.000

Laurits Tuxen (1853-1927). Strandparti, akvarel på papir, sign. og dateret L.T. 95. 11 x 16 (28 x 33) cm. Proveniens: BR 565/475. Fremstår med pletter.

Auktionen afsluttes:  02-07-2019 13:18:20
Showroom:  DK, Aarhus, Egå Havvej