Kategori  Vurdering

Leif Tingkær & Ubekendt Kunstner, landskab / parti med huse (2)

Varenummer: 5082687
Hammerslagspris: DKK 300
Vurdering: DKK < 1.000
Leif Tingkær f. 1946 & Ubekendt Kunstner, landskab / parti med huse, olie på lærred, ca. 1963 ene sign. Leif Tingkær, 49x67 cm. (52,5x70,5 cm). 57,5x67 cm. (64x74 cm). Begge med krakeleringer samt landskab med enkelte afskalninger. (2)

Auktionen afsluttes:  08-09-2018 13:52:00
Showroom:  DK, Odense, Kratholmvej

1311746 08-09-2018 10:07:26 DKK 300