Varenummer: 6365106

Lille italiensk brillantkors af 18 kt. hvidguld, prydet med 11 små hvide brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.06 ct., monteret i faceteret tynd italiensk Gora kæde af 18 kt. hvidguld. Kors stemplet 750 med utydeligt med italienske gold Hallmarks.
Samlet vægt ca. 4,1 g. Kors H. inkl. øsken 1,9 cm. Læde L. 51 cm. Lettere aldersrelateret brugsspor.
Varen afsluttes:  26-06-2023 16:54:00