Kategori  Vurdering

Line Toftsø født 1969

Varenummer: 1767394
Hammerslagspris: DKK 575
Vurdering: DKK 1.500
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og  20% i salær.
Line Toftsø. Landskab, akvarel, bly og collage på papir, sign. Line Toftsø, 42 x 59 cm.

Varen er doneret af kunstneren. Hele beløbet (hammerslag, gebyr og salærer) går ubeskåret til Danmarks Indsamling 2010. Lauritz.com donerer således både køber- og sælgersalær.
Læs mere om Danmarks Indsamling 2010

Bemærk: Lauritz.com gør opmærksom på, at der kan ske ændringer i auktionernes udløbstidspunkter, grundet den direkte TV-transmission lørdag d. 30. januar 2010.

Alle varenumre kan afhentes hos Lauritz.com, i det showroom hvor varen er til salg. For Lauritz.com i Herlev kan varen først afhentes fra mandag d. 1. februar kl. 13.00.

Auktionen afsluttes:  30-01-2010 19:35:00