Longines. Vintage dameur i 14 kt. guld med sort skive, ca. 1941

Varenummer: 6333517

Vintage damearmbåndsur fra Longines, cal. 10L, i urkasse af 14 kt. guld, sort skive med arabertal, plexiglas, riflet optrækskrone, monteret med senere læderrem med forgyldt spænde, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. ca. 29,2 mm. Fremstår med brugsspor, renoveret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

Køb nu pris
DKK 7.700