Louis Moe. '-Jo, just det menar jag, sade Lasse och svängde henne runt, så att strumpstickorna rasslade'- Illustration til 'Bland Tomtar och Troll'

Varenummer: 6320076
Vurdering: DKK 3.000

Louis Moe (1857-1945). '-Jo, just det menar jag, sade Lasse och svängde henne runt, så att strumpstickorna rasslade'- Illustration til 'Bland Tomtar och Troll'. Akvarel på papir. Sign. Louis Moe. Lysmål 22 x 21 cm. (29 x 28). Fremstår med små fugtpletter.
Auktionen afsluttes:  31-01-2023 12:14:30