Louis Seize-stil Bergère - lænestol

Varenummer: 6304732
Hammerslagspris: DKK 1.000
Vurdering: DKK 2.000

Bergère betrukket med senere/ nyere hørlstof, stel af går og guld malet massivt udskåret træ, runde tilspidsede ben. Louis Seize-stil. 1900'tallets første halvdel. H. 105 cm B. 68 Sh.46 cm. Brugsspor.
Auktionen afsluttes:  25-11-2022 19:27:00
Showroom:   DK, Nivå, Stejlepladsvej

1433900 25-11-2022 16:30:49 DKK 1000