Louis Vuitton, vintage kuffert i monogram kanvas

Varenummer: 6177056
Vurdering: DKK 25.000

Louis Vuitton, vintage kuffert i monogram kanvas. Model, Stratos 70. Kufferten er udført i monogram kanvas, med besætninger af kernelæder, samt hardware af forgyldt metal. Med lynlåslukning og spænder. Indvendigt med et stort rum, 2 sidelommer samt 2 spænder. Fremstillet før 1980. L. ca. 70 cm, B. ca. 46 cm, D. ca. 23 cm. Fremstår med kraftige brugsspor og patina.
Auktionen afsluttes:  15-08-2022 16:30:48