Ludvig Engmann, tilskrevet. Kystparti, 37 x 60 cm

Varenummer: 5805354
Hammerslagspris: DKK 700
Vurdering: DKK 1.000
Den angivne pris tillægges hammerslagsgebyr og salær.

Ludvig Engmann, (1868-1935), tilskrevet. Kystparti. Olie på lærred, Signeret L.E. 1904, mål ca. 37 x 60 cm, (57x79).
Proveniens: Endrupholm Herregaard.

Auktionen afsluttes:  03-11-2020 21:55:00
Showroom:  DK, Esbjerg, Oddesundvej